کلید کامپکت زیمنس

 

 

کلید اتوماتیک یا کلید کامپکت زیمنس ، نوعی سوئیچ حفاظتی است که جهت حفاظت سیستم و تجهیزات استفاده می گردد.

کلیدهای کامپکت یا کمپکت زیمنس قابلیت تنظیم جریان، حفاظت اتصال کوتاه و حفاظت اضافه جریان را دارند. این کلیدها قابلیت نصب در وورودی مدار برای کلید زنی با قدرت قطع های مختلف را دارند.

بدنه این نوع از کلیدهای زیمنس از نوع خاصی از قالب های تزریقی ساخته می شوود و از جمله خصوصیات آنها کوچک بودن ابعاد آنها و از معایب آنها میتوان به عدم امکان سرویس و تعمیر آنها و کمتر بودن قدرت قطع آنها نسبت به کلیدهای هوائی زیمنس اشاره نمود.

کلیدهای اتوماتیک زیمنس تا رنج 1250 آمپر از نوع کامپکت یا کمپکت و کلیدهای با جرییان نامی بالاتر از نووع هوائی زیمنس می باشند.

در کلیه تابلو برق های کارخانجات جهت حفاظت و کنترل برق ورودی از کلید اتوماتیک زیمنس استفاده می شود.

کلید های کامپکت زیمنس به منظور حفاظت از تجهیزات صنعتی در برابر اضافه بار و جریان اتصال کوتاه به کار گرفته می شود.

دلیل استفاده از کلید اتوماتیک زیمنس این است ککه فیوزهای تابلو برق همیشه نمیتواند عمل حفاظت موضعی را به طور کامل و بدون خطا انجام دهد ، از طرفی در صورتی که نیاز به قطع همزمان سه  فاز باشد نمی توان از فیوز یا کلید فیوز زیمنس استفاده کرد.

کلید اتوماتیک زیمنس پس از قطع مدار در اثر جریان زیاد یا هر عامل دیگری بلافاصله آماده بهره برداری مجدد می باشد.

 

مزایای کلید کامپکت زیمنس

  • کلید خودکار پس از قطم مدارر در اثر جریان زیاد و یا هر عامل دیگری بلافاصله مجدد آماده بهره برداری می باشد.
  • با کمک کنتاکت های فرعی که در آن تعبیه شده می توان وضعیت کلید را در هر حالت (قطع، ووصل، یا وقوع خطا) توسط سیگنال تعیین و در اطاق فرمان منعکس کرد.
  • ساختمان این کلیدها به گونه ای است که اگر کلید را بر روی یک مدار اتصال کوتاه شده ببندیم، در ضمن عمل بسته شدن، رله اضافه جریان کلید به سرعت وارد عمل شده و مدار را قطع می کند.(نمایندگی زیمنس)

 

 

کلید هوائی زیمنس

 

 

کلید هوائی زیمنس انواع دیگری از کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف زیمنس هستند که در آمپراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرند. حد بالای جریانی کلید هوائی زیمنس تا 6300 آمپر می باشد. آمپر این کلیدها از 630 تا 6300 می باشد و دارای دو نوع ثابت و کشویی هستند.

کلیدهای هوایی زیمنس معمولا در ورودی های تابلوهای برقی کاربرد دارند کلیدهای هوایی زیمنس دارای رله هایی که در داخل خود کلید جاسازی شده اند می باشند.

ویژگی اصلی این رله ها خاصیت ریلی داشتن یا تاخیری بودن آنها است. مکانیزم قطع و وصل این کلیدها معمولا به صورت فنر شارژ شده است. بدین صورت که فنر مکانیزم توسط اهرم و به صورت دستی و یا تسط یک موتور الکتریکی شارژ شده و کلید در وضعیت آماده برای بهره برداری قرار می گیرد.

کاربرد کلید اتوماتیک هوائی زیمنس در ورودی تابلو های برق بوده و در همه تابلوهای فشار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرد مانند تابلوهای برق:

 

  • صنایع سیمان
  • صنایع نفت
  • صنایع مخابرات

کلیدهای هوایی زیمنس را میتوان به عنوان کلید زمین نیز استتفاده کرد. بدین صورت که پس از بیرون آوردن کلید از داخل تابلو، توسط اهرم مربوطه ورودی های کلید به هم متصل می شوند. با جا زدن کلید داخل تابلو ، این ورودی ها زمین شده که باعث می شود تا مصرف کننده پشت کلید ، از نظر الکتریکی زیمنس شود. این وضعیت توسط صفحه ای در جلوی کلید نشان داده  می شود. در کلید هوائی زیمنس مممکن است از فیوزهای فشلر قوی جهت حفاظت در برابر جریان های اتصال کوتاه استفاده شده باشد.(نامی کنترل نمایندگی زیمنس)

مکانیزم قطع و وصل کلید اتوماتیک هوائی زیمنس معمولا به صورت فنر شارژ شده است. بدین صورت که فنر مکانیزم توسط اهرم و به صورت دستی و یا توسط یک مووتوور الکتریکی شارژ شده و کلید در وضعیت آماده بهره برداری قرار می گیرد. با فشار دادن دکمه ON بر روی کلید وصل و با فشردن دکمه OFF کلید قطع می شود.

 

برای مشاهده محصولات کلید کامپکت زیمنس اینجا را و کلید هوائی زیمنس اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

نامی کنترل  نمایندگی محصولات فشار ضعیف زیمنس و اتوماسیون زیمنس

021-33916340-021-33962801

NAMICONTROL.IR