نامی کنترل وارد کننده و توزیع کننده انواع درایو زیمنس در ایران

 

در آموزش تهیه شده توسط نمایندگی زیمنس ایران برای شما، نکات کلی اتصال درایو زیمنس به شبکه پروفی باس همانند موارد مربوط به نصب سایر وسایل به پروفی باس است ولی نکات در مورد درایو زیمنس وجود دارد که به دلیل اهمیت در این مقاله آن ها را ذکر می کنیم.

 

سرعت درایو و طول کابل مسی

بسیاری از اینترفیس های درایو برای پروفی باس با سرعت ماکزیمم 1500kbps طراحی شده اند این سرعت در فایب GSD درایو آمده است.

اگر بدون توجه به حداکثر سرعت درایو در محیط نرم افزار HW CONFIG درایو را با سرعتی بالاتز از حد مجاز پیکربندی نماییم با اخطار مواجه می شویم.

بنابراین در فاز طراحی پس از انتخاب درایو زیمنس باید بررسی کرد که ماکزیمم تا چه سرعتی را ساپورت می کند سپس با انتخاب سرعت مورد نظر نسبت به طول کابل مسی با توجه به توضیحاتی که ذکر گردید بررسی لازم انجام گیرد.

 

حداکثر طول کابل مسی

حداکثر طول کابل مسی پروفی باس با توجه به سرعت انتخاب شده برای درایو متفاوت می باشد اگرچه در بسیاری از کاربردها از سرعت 1.5Mbps را ساپورت کند و این سرعت برای آن تنظیم شده باشد باید از کانکتورهای خاص برای کابل مسی استفاده کرد که buad rate بالاتر را ساپورت کند.

 

جداسازی پنل درایو از پنل PLC زیمنس

در برخی کاربردها که حجم تجهیزات زیاد نمی باشد ممکن است درایو و PLC زیمنس در یک پنل کنار هم مونتاژ شوند. این کار به دلیل تاثیر نویز درایو روی سیگنال های متصل به PLC زیمنس توصیه نمی شود. بهتر است یا از پنل جداگانه استفاده نمایید یا اگر هر دو در یک پنل هستند با صفحه فلزی از هم جدا شوند.

 

اتصال شیلد به زمین

در اتصال درایو زیمنس به پروفی باس اتصال شیلد به زمین برای تخلیه نویزها مسئله مهمی می باشد. برای اتصال صحیح شیلد به زمین لازم است توصیه های سازنده درایو را با دقت مطالعه و انجام گردد در این جا به برخی نکات کلیدی اشاره می شود:

 

  • استاندارد پروفی‌باس اتصال شیلد را در دوطرف به یک زمین هم پتانسیل توصیه می‌کند. اگر زمین هم پتانسیل نباشد عبور جریان گردشی از شیلد علاوه برایجاد تداخل الکتریکی باعث گرم شدن کابل و آسیب رسیدن به آن می‌شود.
  • برخی سازندگان برای اتصال شیلد به زمین ترمینال خاصی در نظر گرفته اند.
  • توصیه می‌شود شیلد در تمام ورودی‌های کابل پروفی‌باس به پنل درایو زمین شود این اتصال باید به خوبی انجام شود. برای این منظور روکش کابل باید به حدکافی برداشته شود و با بست مناسب به ارت بار داخل پنل متصل گردد.
  • اگر درایو زیمنس در وسط باس باشد و کابل پروفی باس به صورت DAISY CHAIN به آن متصل شده باشد لازم است شیلد هر دو کابل ارت شود.
  • اگر چندین پنل درایو وجود دارد که کابل پروفی‌باس بین آن‌ها کشیده شده است همه آن‌ها را به صورت فوق بهزمین متصل کنید.
  • اتصال شیلد به زمین می تواند از طریق کانکتور انجام گردد.
  • برخی سازندگان توصیه می‌کنند  که اگر PLC و درایوها در نزدیک هم قرار دارند و کابل پروفی‌باس بین آن‌ها نسبتا کوتاه است شیلد همه آن‌ها را به‌طور مستقیم به زمین متصل کنید.

 


نامی کنترل نمایندگی زیمنس و نمایندگی PLC زیمنس و درایو زیمنس 

021-33916340

021-33962801