نامی کنترل نمایندگی زیمنس و توزیع کننده محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس در ایران

 

نمایندگی زیمنس و آشنایی با راه های ارتباطی کامپیوتر با PLC زیمنس

 

روش TCP/IP

در این روش در نمایندگی زیمنس ایران کارت شبکه به ماژول CP از PLC زیمنس متصل می شود. حداکثر سرعت انتقال اطلاعات به 100Mb/s می رسد و برای اتصال آن ها از کابل شبکه Cate5 همراه با کانکتور RJ45 استفاده می شود. اگر اتصال از PLC اتوماسیون صنعتی زیمنس به کامپیوتر انجام گردد، کابل شبکه نوع معکوس (CROOS) نیاز است و اگر کامپیوتر به HUB یا از PLC زیمنس انجام شود، کابل شبکه از نوع مستقیم (STRAIGHT) نیاز است.

 

 

 

مطابق شکل زیر طریقه اتصال PC به PLC زیمنس را از نوع TCP/IP تعیین نمایید.

 

 

 

 

نکته!

برای بار اول که بخواهیم PLC زیمنس را پروگرام کنیم، اتصال از طریق کارت شبکه ممکن نیست و لازم است که تنظیمات کارت شبکه را مطابق تصویر زیر انجام دهیم و سپس HW CONFIG را با استفاده از ربط PC ADAPTER زیمنس درون PLC دانلود نماییم. بدین ترتیب ماژول شبکه برای PLC زیمنس قابل شناسایی است و بعد از میتوانیم از طریق ماژول شبکه به PLC زیمنس متصل شویم.

 

 

 

 

 

روش MAC ADDRESS

در این روش کارت شبکه کامپیوتری، به ماژول CP از PLC زیمنس متصل می شود. حداکثر سرعت انتقال اطلاعات به 100Mb/s می رسد و روش اتصال کابل شبکه بین PLC زیمنس و کامپیوتر مطابق روش TCP/IP می باشد. مانند آنچه در شکل زیر می بینید روش اتصال کامپیوتر به PLC زیمنس را از این نوع MAC ADDRESS تعیین نمایید.

 

 

 

 

 

اگر بخواهیم با این روش به PLC زیمنس متصل شویم می بایست که از قبل به PLC زیمنس MAC ADDRESS اختصاص داده باشیم. برای اختصاص دادن MAC ADDRESS وارد HW CONFIG می شویم و رودی ماژول شبکه دابل کلیک می کنیم و عددی را که روس سخت افزار CP زیمنس نوشته شده وارد می کنیم. سپس از HW CONFIG را درون PLC زیمنس دانلود می کینم پس از این PLC می تواند با شبکه ارتباط برقرار سازد. 

باید توجه داشت که براساس تجربیات انتخاب این روش بهتر از TCP/IP می باشد و در آپلود و دانلود کردن برنامه مشکلی نخواهید داشت.

 

 

نامی کنترل نمایندگی زیمنس و نمایندگی PLC زیمنس در ایران

ثبت سفارش: 02133962801     02133916340

NAMICONTROL.IR