نمایندگی زیمنس: به مرور زمان ممکن است محصولات سخت افزاری جدید توسط شرکت زیمنس ارائه گردد. ازآنجا که این محصولات در لیست محصولات موجود در کاتالوگ زیمنس نرم افزارهای قدیمی وجود ندارند لذا هنگام پیکربندی سخت افزاری کاربر با مشکل عدم دسترسی به آن ها مواجه خواهد شد. بنابراین لازم است که در برنامه  TIA PORTAL زیمنس لیست محصولات موجود در کاتالوگ آپدیت شود.

 

مراحل آپدیت کردن کاتالوگ و لیست محصولات در TIA PORTAL زیمنس

1- از منوی OPTION گزینه SUPPORT PACKAGES را انتخاب کنید.

2- از پنجره باز شده در قست Add from file system را انتخاب کرده و در غیر این صورت گزینه Download from internet انتخاب شود.

3- اگر بخواهیم فایل ها از طریق اینترنت دانلود شوند پس از انتخاب گزینه Download From Internet با پنجره ای مواجه می‌شویم که لینک دانلود را از سایت زیمنس نشان می دهد می توان آن را روی کامپیوتر ذخیره و نصب کرد.

4- با انتخاب گزینه ADD FROM FILE SISTEM در پنجره باز شده می توانیم فایل های UPDATE مورد نظر را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه OPEN آنها را به لیست پکیج های قبلی اضافه کرد.

5 سپس می توان فایل هایی که نیاز است UPDATE آنها نصب شود را انتخاب کرد و بر روی گزینه INSTALL کلیک کنیم.

6- حال باید نرم افزار TIA PORTAL زیمنس و تمام پنجره های مربوطه را ببندیم و سپس برای ادامه نصب گزینه CONTINUE را انتخاب کنیم. با اتمام نصب ماژول های جدید در لیست کاتالوگ ظاهر می گردند.

 

آشنایی با محیط پیکربندی شبکه در TIA PORTAL زیمنس

با دوبار کلیک کردن روی گزینه Devices&networks محیط مربوط به پیکربندی و تنظیمات شبکه نمایش داده می‌شود در این محیط پورت‌های شبکه نمایش داده می‌شود می‌توان آن‌ها را به هم متصل کرد و شبکه بندی پروفی‌باس یا پروفی‌نت یا اترنت را انجام داد ویژگی‌ها و پارامتر‌های شبکه را می‌توان در پنجره پایین در قسمت Properties انجام داد.(نامی کنترل نمایندگی زیمنس در ایران)
آشناایی با محیط برنامه نویسی
وقتی پیکربندی سخت‌افزاری انجام می‌پذیرد در سمت چپ محیط Project View می‌توان در ساختار درختی پروژه (Project tree) بلوک برنامه نویسی را مشاهده کرد به طور پیش فرض Main(OB1) که بلوک اصلی برنامه نویسی است در این مسیر ساخته می‌شود. با دوبار کلیک کردن روی بلوک برنامه نویسی مانند OB1 محیط برنامه نویسی باز می‌شود برنامه کاربر در این محیط نوشته می‌شود.

 

آشنایی با محیط سیمولاتور (PLC SIM)

سیمولاتور یک شبیه ساز نرم افزاری است که می تواند عملکرد CPU زیمنس واقعی را شبیه سازی کند برای فعال سازی سیمولاتور بر روی CPU موجد در پروژه کلیک راست کرده و گزینه START SIMULATION را انتخاب می کنیم و با کلیک روی آیکون سیمولاتور آن را اجرا می کنیم.

 

 

نمایندگی زیمنس (نامی کنترل) وارد کننده و توزیع کننده محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس در ایران

021-33916340

021-33962801

NAMICONTROL.IR