در مقاله قبلی نمایندگی زیمنس به تعریف برخی اصطلاحات رایج در اتوماسیون صنعتی زیمنس پرداختیم در این قسمت نیز به چند اصطلاح دیگر اشاره خواهیم داشت.

 

ASI

ASI برگرفته از سه کلمه است که یکی از پروتکل‌های معروف فیلد باس به شمار می آید و منطق براساس استانداردهای IE62026 و EN50295 می باشد.

مهم ترین ویژگی ASI که پروتکل های دیگر عمدتا فاقد آن هستند امکان شبکه کردن سنسورها و آکچویتورهای باینری است. به عنوان مثال توسط این شبکه می توان تعدادی سوئیچ دوحالته یا تعدادی سولنوئید ولو را با استفاده از فقط یک کابل دو رشته به کنتلر متصل نمود. این سوئیچ ها و عملگرها دارای اینترفیس خاص هستند در عین حال می توان سوئیچ ها و عملگرهای معمولی را نیز توسط ماژول های رابط ورودی و خروجی به شبکه ASI متصل نمود.(PLC زیمنس)

سرعت این شبکه 170 Kbps و تعداد وسیله قابل اتصال به آن ماکزیمم 62 وسیله و طول آن حداکثر 300 متر است.

از ویژگی های دیگر ASI می توان سهولت نصب و اقتصادی بودن آن را نام برد.(نمایندگی زیمنس)

 

AUTOMATION SYSTEM

AUTOMATION SYSTEM که اختصارا AS خوانده می شود یکی از اصطلاحات رایج در PCS7 است و منظور از آن سیستم کنترلی اصلی است که کار کنترل فرآیند را انجام می دهد ،AS از نظر سخت افزاری بر پایه ی S7-400 زیمنس ارائه شده است و به سه دسته تقسیم می شوند:

AS400: سیستم کنترلی معمولی بدون ویژگی افزونگی یا FAIL SAFE

AS400H: سیستم کنترل افزونگی مجهز به دو CPU که در دو رک قرار گرفته اند و با فیبر نوری به هم متصل هستند.

AS400FH: سیستم کنترلی که علاوه بر افزونگی امکانات FAIL SAFE را نیز دارد.

 

CASCADE CONTROL

اگر لوپ های کنترلی به صورت تودرتو بسته شوند به گونه ای که مقدار مینای لوپ داخلی از خروجی لوپ بیرونی گرفته شود در این حالت لوپ CASCADE تشکیل خواهد شد.

 

 

نامی کنترل نمایندگی اتوماسیون زیمنس در ایران

33916340

33962801

NAMICONTROL.IR