در S7-300 فانکشن ماژول های مختلفی وجود دارند که به برخی از آنها اشاره می شود: ( نمایندگی زیمنس در ایران)

 

(FM350-1(COUNTER MODULE

این ماژول کانتر یک کاناله ای است که برای شمارش های ساده بکار می رود. انکودرهای افزایشی (Incremental) را می توان مسقیما به این ماژول ها متصل کرد. این ماژول قادر است پالس هایی را از انکودر با فرکانس حداکثر 500KHZ دریافت کند. FM350-1 دارای مد های کاری مختلفی مانند مد شمارش مداوم ، مد شمارش پریودیک و شمارش یک نوبته می باشد.

(FM350-2(COUNTER MODULE

این ماژول کانتر 8 کاناله ای است که برای شمارش های یونیورسال بکار می رود. می تواند به انکودرهای افزایشی (Incremental) متصل شده و پالس هایی با فرکانس حداکثر 10KHZ از آنها بگیرد. همچنین، می تواند به برخی سنسورهای خاص با فرکانس سیگنال حداکثر 20KHZ وصل شود.

(FM351(POSITION MODULE

این ماژول برای کنترل موقعیت تراورس های سریع و درایوهای لرزشی بکار می رود. دارای 4خروجی دیجیتال برای کنترل موتور است . موتور می تواند توسط کنتاکتور یا درایو تغذیه شود. این ماژول موقعیت را در دو محور کنترل می کند. شکل زیر یک نمونه کاربرد آن را نشان می دهد.             (اتوماسیون صنعتی زیمنس)

 

 

 

 

(FM353(POSITION MODULE

این ماژول برای کنترل موقعیت موتورهای پله ای بکار می رود. 

(FM354(POSITION MODULE

این ماژول برای کنترل موقعیت سروموتورها بکار می رود.

(FM352(ELECTRONIC CAM CONTROLLER

این ماژول برای Cam Control بکار می­ رود. سرعت آن خیلی بالاست. موقعیت را از طریق سنسورها که به ورودی آن متصل هستند، دریافت کرده و سپس ، فرمان های لازم را برای کنترل ماشین می فرستد. از کاربرد های آن می توان به نوار نقاله ای که قطعات روی آن حرکت کرده و در جلوی ماشین دریل یا سنگ قرار می گیرند اشاره کرد.

 

نامی کنترل وارد کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس در ایران

NAMICONTROL.IR

33916340