تمام منایع تغذیه S7-400 زیمنس دارای مکانی برای نصب یک یا دو باتری BACKUP می باشند. استفاده از باتری BACKUP اختیاری است. وظایف این باتری عبارت است از : ( اتوماسیون صنعتی زیمنس)

 

1- حفاظت از حافظه ی RAM در صورت قطع تغذیه CPU زیمنس

2- امکان را ه اندازی به صورت HOT RESTART

3- کوتاه تر شدن زمان SELF TEST  در سیستم های 400H زیمنس

اگر از کارت حافظه ی FLASH استفاده شود ، حفاظت از اطلاعات حافظه نیاز به وجود باتری BACKUP ندارد ، ولی برای مورد 2 و 3 حتما نیاز به باتری می باشد.

در صورتی که از دو باتری BACKUP استفاده شود ، اطمینان بیشتری وجود دارد. حتی اگر یکی از باتری ها ضعیف شود ، باتری سالم اطلاعات RAM را پشتیبانی می کند. ( نامی کنترل نمایندگی زیمنس در ایران)

منبع تغذیه های 4A فقط یک محل برای نصب باتری BACKUP دارند ، ولی در PS 10A و PS 20A دو باتری به صورت افزونه نصب می شود که در نمایندگی زیمنس در ایران (نامی کنترل) موجود و با قیمت بسیار مناسب ارائه می شود.

 

نکته : در تمام CPU های S7-400 زیمنس یک پورت برای اتصال ولتاژ خروجی وجود دارد. به این پورت میتوان یک ولتاژ 5…15 VDC از یک منبع تغذیه ی خارجی متصل نمود. در این صورت ، اطلاعات موجود در حافظه ی RAM حتی بدون وجود باتری BACKUP پایدار خواهد بود. به عبارت دیگر ، ولتاژ این پورت جاگزین باتری خواهد شد. از این پورت معمولا زمانی استفاده می شود که بخواهیم بدون اینکه حافظه ی CPU پاک شود ، آن را موقتا از رک جدا کنیم.

 

باتری BACKUP برای S7-400 زیمنس با مشخصات 1 × Lithium AA و ولتاژ 3.6 V و ظرفیت 2.3 Ah ارائه شده است.

نمونه ی آن با کد فنی 6ES7971-0BA00 زیمنس در تصویر زیر دیده می شود.

 

 

برای اطلاعات بیشتر به بانک مقالات نامی کنترل (نماینده زیمنس در ایران) مراجعه فرمایید.

33916340

NAMICONTROL.COM