در این قسمت از آموزش های نمایندگی زیمنس در ایران به بررسی ادوات جانبی پی ال سی لوگو زیمنس مانند کارتهای افزایشی ، AM2PT100 و … و همینطور ماژول های ارتباطی این PLC زیمنس را بررسی کرده و انواع آن مانند LOGO CONTACT و ماژول EIB/KNX و … همراه توضیحات برای شما ارائه کرده ایم.

 

ادوات جانبی پی ال سی LOGO زیمنس

کارتهای افزایشی پی ال سی LOGO زیمنس

در پی ال سی LOGO زیمنس این کارتها در صورت نیاز به ورودی / خروجی های بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این نکته را در نظر بگیرید که هر LOGO تنها با ماژول های هم ولتاژ خود قابلیت EXPAND شدن را داراست.(نمایندگی زیمنس در ایران)

این جدول نمونه های مختلف این ماژول را نشان می دهد.

 

 

کارتهای افزایشی شامل دو مدل زیر می باشند:

کارتهای ورودی / خروجی

کارتهای شبکه

 

الف) کارتهای دیجیتال

کارتهای دیجیتال دارای دو مدل می باشد:

مدل DM8 (کارتهای دیجیتال دارای 4 ورودی و 4 خروجی)

مدل DM16 (کارتهای دیجیتال دارای 8 ورودی و 8 خروجی)

 

ب) کارتهای آنالوگی

کارتهای آنالوگ به سه دسته AM2PT100,AM2,AM2AQ تقسیم می شوند. تغذیه کارت AM2PT100 ازنوع 12/24 DC و کارت AM2AQ 24VDC می باشد. در ضمن هر سه مدل دارای 2 کانال ورودی و خروجی با دقت 10BIT می باشند.

 

سنسور اندازه گیری حرارت AM2PT100 پی ال سی LOGO زیمنس

سنسورهای PT100 به منظور اندازخ گیری حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند . محدوده اندازه گیری این سنسورها بین -50…200 درجه سیلسیوس و یا -58…392 درجه فارنهایت می باشد که انصال ترموکوبل به دو سر آن توسط دو یا سه سیم صورت می گیرد.

AM2 این ماژول به تغذیه 12/24 DC کارکرده و دارای 2 ورودی می باشد. سنسورهای با خروجی 0-10V و یا 0-20mA را    می توان به رودی پی ال سی LOGO زیمنس نصب کرد. در صورتیکه ورودی از نوع جریان باشد از پایه های M1(منفی) و L1(مثبت) ویا L2,M2استفاده می شود و در صورتیکه ورودی از نوع ولتاژ باشد از پایه های M1(منفی) و U1(مثبت) یا U2,M2 استفاده شود.(اتوماسیون صنعتی زیمنس)

 

AM2AQ

AM2AQ دارای دو خروجی با ولتاژ 0-10 V می باشد و همچنین از پایه های M1 (منفی) و U1 (مثبت) برای اصال آن استفاده می شود.

 

ماژول های ارتباطی

ماژول EIB/KNX پی ال سی LOGO زیمنس

برای اتصال LOGO به شبکه EIB می توان از ماژول ارتباطی EIB/KNX استفاده نمود. این کارت به راحتی به ماژول اصلی LOGO متصل می شود. ولتاژ تغذیه ماژول ارتباطی 24DC است این ماژول با تغییر فرمت اطلاعات EIB امکان ارتباط LOGO را برای سیستم به عنوان یک نود NOD امکان پذیر می سازد. در ضمن این ماژول به ولتاژ 24 V DC کار میکند. AS-HNTERFACE این ماژول دارای 4 ورودی و 4 خروجی دیجیتال می باشد و برای اتصال LOGO به شبکه AS-HNTERFACE مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت LOGO به عنوان یک SLAVE هوشمند در شبکه AS-I قرار میگیرد این شبکه در سطح قطعات فیلد به کار می رود.

 

LOGO CONTACT

 ماژول کلیدزنی LOGO CONTACT برای اتصال مستقیم به بارهای مقاومتی تا 20A و موتورهایی تا 4KW مورد استفاده قرار میگیرد. از ویژگی های آن میتوان به عدم وجود نویز ناخواسته و نصب و سیم بندی ساده اشاره کرد. در ضمن ولتاژ تغذیه این ماژول 24DC و یا 230V AC می باشد.

 

ماژول تغذیه

دارای دو مدل با توان مختلف می باشد که در شکل زیر مشاهده می کنید.(اتوماسیون صنعتی زیمنس)

 

 

این ماژول علاوه بر EXPAND شدن به پی ال سی LOGO زیمنس در موارد دیگر به عنوان منیع تغذیه مورد استفاده قرار میگیرد.(نمایندگی زیمنس)

 

قطعات جانبی پی ال سی LOGO زیمنس

کارتهای حافظه در پی ال سی LOGO زیمنس

کارت حافظه زرد رنگ: ایم کارت قابلیت خواندن و نوشتن و حفظ برنامه در هنگام قطع برق را دارا می باشد.

کارت حافظه قرمز رنگ: این کات حافظه تنها قابلیت خواندن برنامه را داشته و قابلیت حفظ برنامه در هنگام قطع برق را نیز دارا می باشد.

 

کابل PC ، اتصال PLC زیمنس به انواع دستگاه ها

برای اتصال PC به LOGO و جهت انتفال برنامه از پورت COM به پورت LOGO و یا برعکس مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نامی کنترل نمایندگی زیمنس در ایران

33916340    33962801

NAMICONTROL.IR