سافت استارتر زیمنس وسیله ای برای راه اندازی نرم و تدریجی الکتروموتور می باشد. در کلیه کارخانجات و واحدهای صنعتی جهت راه اندازی الکتروموتورهای زیمنس از دو روش عمده ضربه ای و روش نرم استفاده می شود. 

در روش ضربه ای عمدتا شامل نصب کنتاکتور زیمنس به صورت ستاره مثلث بر روی تابلو برق نصب می شود که دارای عمر کمتری نسبت به روش نرم دارد. 

در روش نرم از سافت استارتر زیمنس استفاده می شود که الکتروموتور به صورت تدریجی وارد مدار می شود و آسیب کمتری نسبت به حالت ضربه ای دارد.

در روش نرم سافت استارتر زیمنس تنها یک کابل 3 رشته به سافت استارتر زیمنس متصل می شود و بنابراین صرفه جویی قابل توجهی در هزینه کابل نسبت به حالت ضربه ای و کنتاکتور دارد. 

سافت استارترهای زیمنس دارای کنتاکتور BYPASS داخلی است. وظیفه این کنتاکتورها این است که پس از اتمام مراحل راه اندازی نرم ، دیگر نیازی به  تریستور نیست و میتوان برای افزایش طول عمر این قطعات آنها از مدار خارج و کنتاکتور BYPASS وظیفه اتصال کامل ورودی سافت استارتر زیمنس را بر عهده دارد که باعث می شود جریان مصرفی موتور از این کنتاکتور عبور کند و اتلافی در کلیدهای نیمه هادی یا همان تریستورها نباشد.

 

نامی کنترل

نماینده فروش تجهیزات فشار ضعیف زیمنس در ایران

NAMICONTROL.IR